Nacházíte se zde: Galaktis » Články » Anglický jazyk » Anglické zkoušky – jak vybrat tu správnou?

Anglické zkoušky – jak vybrat tu správnou?

 

V rámci studia cizích jazyků a především angličtiny jste možná uvažovali o jazykové zkoušce. Takové rozhodnutí je jistě správné a určitě přínosné. Nejenže se jakákoli mezinárodně uznávaná zkouška bude vyjímat na vašem životopisu, může vám pomoci při hledání zaměstnání, ale i jako důkaz znalosti jazyka pro přijetí na vysokou školu.

Jazykových zkoušek existuje celá řada, jak tedy vybrat tu správnou? Známé jsou hlavně takzvané zkoušky ESOL, které patří mezi nejvyhledávanější. Patří mezi ně známý First Certificate in English (FCE), Certificate in Advanced English (CAE) a také Certificate of Proficiency in English (CPE). Tyto zkoušky jsou mezinárodně uznávané a v České republice jsou organizované výhradně Britskou radou. Pokus máte zájem o specializovanou zkoušku, můžete využít možnost Business English Certificate (BEC). Podobně můžete složit i zkoušky zaměřené na právní angličtinu nebo mezinárodní finance, to už ovšem záleží na vaší pracovní specializaci a finančním možnostech. Na tyto zkoušky je ovšem třeba počítat s tím, že budete potřebovat jazykové kurzy jazykové kurzy a přípravu několik měsíců předem, záleží na náročnosti. Cena těchto zkoušek se pohybuje kolem 3000 až 4000 korun.

Pokud uvažujete o studiu na zahraniční vysoké škole v anglickém jazyce, můžete s největší pravděpodobností potřebovat zkoušku TOEFL nebo IELTS. Obě dvě zkoušky můžete běžně absolvovat v České republice a většinou se konají několikrát za měsíc. Náklady na tyto zkoušky jsou v podstatě srovnatelné, pohybují se kolem zhruba 4000 korun. Tyto zkoušky nezahrnují anglickou gramatiku a ve většině případů se k těmto zkouškám nekonají přípravné kurzy angličtiny kurzy angličtiny, proto je třeba zajistit si vlastní přípravu a to především tak, že si vyzkoušíte testy dostupné na webových stránkách těchto zkoušek.

Mezinárodně uznávaných zkoušek je tedy velká nabídka, tu správnou musíme vybrat především na základě toho, k čemu ji chcete využít, zda kvůli studiu na univerzitě, zaměstnání nebo zkrátka rozšíření znalosti jazyka jako takového.

 

Informace o článku

Tagy: (Přidat tag)
Napsáno: 25. 6. 2010, 15:27
Zavřít